Yaş ilerledikçe ayak başparmağında sıklıkla şişlik oluşur. Sorun kadınlarda daha fazla görülür. Hoş olmayan görüntüsünün yanı sıra çıkıntılı eklem, ayrıca diğer sorunlara da yol açar:

 • ağrı;
 • şık, moda ayakkabılar giymenin imkansızlaşması.

Özel onarıcıyı sipariş ettiğinizde durum doğal yoldan kontrol altına alınabilir (düzenli olarak kullanıldığı taktirde). Yani eğrilik bozukluğunun Valgomed’in baş ve orta parmak arasına uygulanarak iki hafta içinde ortadan kaldırılması mümkün.

Ayakta eklem bozukluğu nedir?

Ayak başparmağı ekleminin dışa doğru çıkıntı yapması durumudur. Bu durum normalde sağlıklı olan bir kişiyi neredeyse engelli hale getirir. Bozukluk 2,5 cm’e kadar çıkabilir ve sıradan ayakkabılar giymeyi imkansız kılabilir. Hastalığın ileri seviyeye ulaşmasının en yaygın nedenleri:

 • yaş unsuru;
 • rahatsız ayakkabılar (genellikle dar burunlu, yüksek topuklu ve rahatsız ayakkabılar);
 • kalıtım;
 • spor yaralanmaları;
 • ayakların düşük ısıya maruz kalması

745123444

Çıkı parmak onarıcı Valgomed hastalığın yavaş gelişimiyle başa çıkmaya yardımcı olur. Hastalık hafif şişmeyle başlar, başparmağın yan tarafına bastırıldığında ağrı oluşabilir. Gitgide büyür, özellikle ayakkabı giyerken ağrı oluşmaya başlar, parmak orta eksenden içe doğru sapmaya başlar. Eklem bozukluğu baş parmak yükselip ikinci parmağın üzerine binmeye başladığında deformasyon daha komplike bir hal alır. Bu durumda ayakkabı giyilmediğinde dahi ayakta ağrı oluşur.

Deri sertleşir ve su toplar. Hastalıklı bölge genlikle iltihaplanır ama hastalık göz ardı edilmezse önleyici tedavi ile başarı sağlanabilir. Başparmak pozisyon değiştirip diğer parmakların üzerine bindiğinde yürürken nasır ve şiddetli ağrıya yol açar. Fakat doğru zamanda Valgomed onarıcı ile müdahale edilerek tüm bunlar önlenebilir.

Kimler başparmaklarını bu hastalıktan korumalıdır?

Ayak başparmak eklemi bozukluğu, genellikle parmakları sıkıştırıp deforme eden şık, moda, dar model ayakkabı giymeyi seven kişilerde görülür. Ayrıca ailenizin önceki nesillerinde benzer sorunların görüldüğü genetik faktör de söz konusudur. Düztabanlılık da eklem deformasyonuna yol açabilir. Ayrıca sinir dokularında kaynaklanan paralitik deformasyon denilen durum da söz konusu olabilir. Bu durumda Valgomed’i mümkün olduğunca erken temin edin. Değerlendirmeler, onarıcı giymenin hastalığı büyük oranda rahatlattığını söylüyor.

Silikon parmak ayırıcılar nasıl kullanılmalı?

Onarıcıyı her türlü ayakkabı ile kullanabileceğiniz gibi, yeni bir çift satın alırken ayakkabıyı bir de cihaz ile deneyin. Çünkü bundan sonra bu şekilde yürüyeceksiniz. Valgomed’in şekli anatomiktir. Cilde sıkıca tutunur ve dışarıdan görülmez. Ürünü kullanarak ağrısız, özgürce hareket edebilme, en sevdiğiniz faaliyetleri yapabilme şansına sahip olacaksınız.74563322444

Valgomed, günde en az 6 saat ayak başparmağında tutulmalıdır. 10 saat olursa daha iyi olur. Rahatsızlıklar iki hafta sonra kaybolmaya başlar. İyileştirici etkiyi hissetmek için onarıcı ayağa doğru şekilde yerleştirilmeli, başparmağa dikkatlice uygulanmalı ve cilde sıkıca bastırılmalıdır.

Ürün başparmağa ne yapar?

Yumuşak ürünü kullanarak ayak başparmak eklem deformasyonunu önce azaltır sonra ilerlemesini durdurabilirsiniz. Cihaz, dayanıklı hipo-alerjen silikondan üretilmiştir. Onarıcı aşağıdaki şikayetlerden kurtulmanıza yardımcı olur:

 • su toplama;
 • nasır;
 • yürürken ağrı;
 • hoş görünmeyen çıkıntı.

Bir aylık kullanım sonrası bozukluk derecesinin azaldığını, ağrının geçtiğini ve şık ayakkabıların artık rahatsızlık vermediğini fark edebilirsiniz. Onarıcı, çıkık bölgeye herhangi bir baskı ve sürtünme yapmadan ayak parmaklarının doğal biçimini korur.

Valgomed, ayak deformasyonunun hem başlangıç hem de ileri seviye olmak üzere her aşamasında etkilidir. Kullanımı kolay ve rahattır. Onarıcı popülerliği dünyada gitgide artmaktadır. Valgomed artık Türkiye’de de satılmaktadır.