Provocative Gel, yapı itibariyle vajinal sıvıya benzer bir kayganlaştırıcıdır. Cinsel hayatınızı daha renkli ve duygu dolu bir hale getirmek üzere, kadın cinsel organı için geliştirilmiştir. Kayganlaştırıcı, yani “Lubricant” kelimesi, Latince’deki “lubrico” (düzleştirmek, pürüzsüzleştirmek) kelimesinden gelmektedir. Jel, sürtünmeyi azaltmak üzere tasarlanmıştır.

Provocative Gel’in Özellikleri

Cinsellikle ilgili jeller de “kayganlaştırıcı” olarak adlandırılır. Diğer birçok anlamının yanında, bu kelime aynı zamanda “vajinal kayganlaştırma maddesi, erotik jel” anlamına gelmektedir. Bu tür ürünlerin büyük bölümünde olduğu gibi, Provocative Gel de organik kökenli bir maddedir. Ana bileşen olarak doğal ve sentetik balmumu içerir.538654849

Elbette cinsel ilişkiye yönelik jelin amacı, vücudu ve belli organları zevk ve sekse hazır hale getirmektir. Ancak, jel yalnızca nemlendirme özelliğine sahip değil. Keyifli dakikalarda mukozal zarlarda çatlak ve tahriş oluşması oldukça sık görülen bir olgudur. İşte bu gibi durumlarda, Provocative Gel’in diğer bir faydalı etkisi ortaya çıkar; Provocative Gel koruyucu bir tabaka oluşturup hassas ve ince cildi enfeksiyona karşı koruyarak hasar görmesini engeller.

Konfor cinsel ilişkide önemli bir role sahiptir. Yumuşak yataklardan ya da ılık ve tropik bir havadan bahsetmiyoruz. Konfor derken, sürtünmeden kaynaklanabilecek acılı hislerin olmamasından söz ediyoruz. Bu gibi durumlarda Provocative Gel nemlendirme sağlayıp istenmeyen sürtünmeleri ortadan kaldırarak konfor sağlar.

Provocative Gel’in Kontrendikasyonları

Provocative Gel’in hiçbir kontrendikasyonu bulunmamaktadır.

Kayganlaştırıcıların doğum kontrol yöntemi olmadığı ve kısmen dahi olsa bu tür bir işlev provocative gel turkeysağlamayacağı bilinmelidir. Ancak, örneğin Provocative Gel her tip kondomla kullanılabilir.

Kadınlara Yönelik Özel Kayganlaştırıcı Jelin Bileşimi

Provocative Gel’in ana bileşeni sentetik balmumudur. Ancak, yeterli neme ve hafif bir yapıya sahip olması için, bu vajinal kayganlaştırıcı aynı zamanda su da içerir. Bu, Provocative Gel’in birinci bileşenidir. Sağlık açısından tamamen güvenlidir, ancak hızlı kurur. Dolayısıyla, cinsel kullanıma yönelik bir jelde su miktarı ne kadar çok olursa, jel de o kadar sık uygulanmalıdır.

İkinci bileşen ise, nemlendirici özelliklere sahip olan gliserindir. Ürün ayrıca, cildi yumuşatarak bakım sağlayan başka maddeler de içerir.

Kayganlaştırıcı jelin olmazsa olmaz bileşenlerinden biri de, stimülasyon sağlayan ve kafein ile nane karışımından oluşan az miktardaki his artırıcı maddedir. Bu madde mukozal zarları hafifçe tahriş ederek, dokunmaya daha duyarlı hale gelmesini sağlar. Bu bileşenlerin her ikisi de, jele hoş bir aroma verir.

Diğer bir önemli bileşen de, hyaluronidaz adlı enzimdir. Antiseptik özelliklere sahiptir ve ince bir tabaka oluşturarak mukozal zarları korur. Provocative Gel hem konfor, hem de koruma sağlar.

Provocative Gel’in Kullanımı

Cinsel amaçlı tüm kayganlaştırıcılar hem vajinal, hem de anal ilişki için uygundur. Bu, Provocative Gel için de geçerli. Jeli, örneğin dildoları, cinsel oyuncakları ve vibratörleri kayganlaştırmak için de kullanabilirsiniz. Jelin hacmi 50 ml’dir. Çok değil, ancak en az birkaç kez ilişkiye girmek ve erotik hislere dalmak için yeterli.047

Kayganlaştırıcı jeli kullanmak çok basit ve bu ürünü kullanırken utanç verici bir durum yaşamanız pek mümkün görünmüyor. Jel şu şekilde kullanılmalıdır: cinsel ilişki öncesinde kayganlaştırıcıyı direkt olarak cinsel organın dışına uygulayın. İşte bu kadar. Jel bitene kadar bu işlemi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Ürün kondomla birlikte kullanılabilir.

Cinsel kullanıma yönelik kayganlaştırıcı jel bir doğum kontrol yöntemi değildir.