Uzman görüşü.

Bilim insanları, elektronik cihazların ve bilgisayarların lazer ile yapılan göz ameliyatı sonuçları üzerindeki etkisini öngören bir araştırma yaptılar. Bu ameliyatlar uzağı görememe, yakını görememe ve astigmat gibi görme bozukluklarını tamamen düzeltir. Ancak hasta bilgisayar kullanmaya devam ettikçe ameliyatın etkisi hızla yok olur. Birçok hasta, iki yıl içinde tekrar gözlük veya kontakt lens kullanmak zorunda kalıyor.

Araştırma, bilgisayar ve TV karşısında günde 8 saatten fazla zaman geçiren ve lazer ile göz ameliyatı olan 5.000’den fazla kişiyi kapsıyor. Uzmanlar, araştırma sonuçlarına dayanarak teşhislerini analiz ettiler. Yapılan analizlerinin sonuçları doktorları hayal kırıklığına uğrattı.

Vedat Bakıcı’nın konu hakkındaki görüşleri – ProVisine nedir

Araştırmaya katılan hastaların tümünde ameliyat öncesi uzağı görememe, yakını görememe, odaklanma sorunu, astigmat vb. orta derecede görme bozukluğu vardı. Ameliyat sonrası hepsinin görme yetileri keskinleşti. %80 oranında hasta gözlük veya kontakt lens kullanmayı bıraktı. Ancak hasta bilgi işlem çalışanı ise ameliyatın etkisi 1-2 yıl içinde aşamalı olarak azaldı. Ayrıca, bazı hastalarda hiçbir gelişme kaydedilmedi.

ProVisine içindekiler, içeriği – tipik bir vaka

Araştırmanın katılımcılarından olan bir hasta çevresini resimdeki gibi görüyordu. Günde 7-11 saatini bilgisayar başında geçiren 39 yaşındaki bu kadın hasta muhasebecilik yapıyor. Hasta, ameliyat olmadan önce kontakt lens kullanıyordu.

Hasta, bir yıl önce kliniğimize gelerek miyobisinin tedavi için lazer ile göz ameliyatı olmak istedi. Ancak iki yıl sonra tekrar kontakt lens kullanmaya başladı.

Lazer ile astigmat tedavisi olan 27 yaşındaki bilgisayar yazılımcısı başka bir hastanın retinasına ait görüntü.

Ameliyat bu hasta için belli bir süre etkili oldu ve gözlük kullanmaya ihtiyaç duymadı.

Ancak bir yıl sonra tekrar ameliyat olması gerekti. Bilgisayar başında uzun saatler çalıştığı için görme gücü gittikçe daha da kötüleşti.

Vakaların çoğunda benzer durumlara rastlanır. Bilgisayar başında çalışmak lazer ile göz ameliyatının etkisini giderek azaltıp yok ediyor. Kişi bilgisayar başında hareketsiz olarak oturup saatlerce ekrana baktığında, göz merceğini kontrol eden siliyer kas gerilir. Bu kas, hangi uzaklıkta olursa olsun gözün odaklanarak net görmesinden sorumludur. Gözün bu işlevi zamanla azalır ve görme kötüleşir.

Kişi uzun süre bilgisayar başında çalıştığında, retina ve göz merceğine giden kan dolaşımı azalır. Bunun sonucunda uzağı ve yakını görememe başlar. Yıllar içinde katarakt, glokom ve diğer tehlikeli hastalıkların oluşma riski artar.

Hastalarımız bilgisayar kullanmayı ve televizyon izlemeyi bıraksa lazer ile göz ameliyatlarının etkisi daha uzun süreli olurdu. Ancak araştırmaya katılanların %70’i bilgi işlem sektöründe çalışan kişiler. günümüzün çalışma yöntemlerinden vazgeçmek, kişinin geçimini sağlayamaması, istediği gibi bir yaşama sahip olmaması gibi görme bozukluğundan çok daha ciddi sorunlara neden olur. Modern yaşamın gerektirdiği cihazlar olmadan yaşayamazsınız. Hatta bu cihazlardan faydalanmadan yaşamamak gerekir. Aksi takdirde dünya genelinde milyonlarca bilim insanını, bilgisayar yazılımcısını, gazeteciyi, finansal analisti vb. kaybederiz.

Peki, bilgisayarda uzun saatler çalışıyorsanız gözlerinizi nasıl koruyabilirsiniz?

Söylenecek ilk şey, ameliyatın sizin için uygun olmadığıdır. Görme gücünüzü, vücudunuzun içinden korumalısınız. Mikro elementler içeren gıda takviyeler sayesinde görme gücünü geri kazanmak mümkündür.

ProVisine kullananlar, kullanımı – hangi ürünler göz sağliğinizi korur?

Gözleri sağlıklı tutmaya yarayan en etkili mikro elementler lutein, zeaksantin, A vitamini ve ebegümecidir. Bu elementler siliyer kasları güçlendirir, göz küresinin kan dolaşımını arttırır, gözlerin uzun süre yoğun bir şekilde kullanılmasından kaynaklanan göz yorgunluğunu giderir, katarakt ve glokom oluşması riskini %40 oranında azaltır. Bu elementler genellikle gözleri sağlıklı tutmaya yarayan ürünlerin imalatında kullanılır. Ne yazık ki, bazı üreticiler uygun dozu belirleyememektedir.

Hatalı dozdaki lutein ve zeaksantin, özellikle ürünün formülü vitamin de içeriyorsa, ters etki yapar. Bu maddelerin fazlası, yoklukları kadar gözlerdeki kan dolaşımı açısından zararlıdır. Her iki durumda da göz kasları gerilir, retina ve göz merceği normalden daha hızlı zayıflar.

Göz sağlığınızı korumak istiyorsanız, bir kimyager olarak size, formülü son derece iyi dengelenmiş olan ProVisine tabletlerini öneririm. Bu tabletler göz yorgunluğunu gidermek, kan dolaşımını iyileştirmek ve siliyer kasın düzgün çalışması için gerektiği kadar lutein, zeaksantin, B2, B6, A vitaminleri ve DP Kolin açısından zengin B9 Vitamini içerir.

Bir ay içinde görüşünüzü iyileştirmek için günde 1 tablet ProVisine alın. Hastalarımızdan aldığımız geri dönüşlere göre 1-2 hafta içinde daha net görmeye, küçük yazıları okumaya ve renkler arasındaki küçük farklılıkları ayırt etmeye başlarsınız.

2.000’den fazla kişi gözlüğe veya kontakt lens kullanmaya ihtiyaç duymadan ProVisine sayesinde görme bozukluklarını giderdiler, görme bozukluğu olan 342 hasta ise gözlük ve kontakt lens kullanmayı bıraktı.

ProVisine tabletlerinin etkisi kullandıkça zaman içinde artar. Görme gücünüzün durumuna bağlı olarak bu tabletlerden yılda 1-2 kür kullanmanız gerekir. Her gün bilgisayar başında 7-8 saatten fazla çalışıp akşamları evinizde genellikle televizyon karşısında dinlenen biri olsanız bile 2-3 kürlük kullanımdan sonra görmeniz %60 oranında iyileşir.

Eczanelerde satılmaması, ProVisine tabletlerinin tek dezavantajıdır. Ancak internet sayesinde, dünyanın neresinde olursanız olun ödeme ve teslimat konusunda herhangi bir sorun yaşamadan üreticinin sitesinden satın alabilirsiniz.

Yorumla

Altan

Lazer ameliyatı olmayı planlıyordum. Tavsiye için teşekkürler. Param cebimde kaldı.

Yanıtla

Demir

Senin yerinde olsam yine de doktora giderdim. Sorunun ciddi olabilir. Vücudunun bu maddelere karşı direnci olabilir.

Candan

Bundan bir süre önce bu tabletlerden almıştım. Herhangi bir yan etkisi olmadı. Görmemi çok iyi düzeltti. Bilgisayarda uzun süre çalıştığımda bile gözlerim yorulmuyor.

Leyla

Evet, bu tabletler harika! Şimdi karanlıkta bile daha iyi görüyorum.

Cemil

Yazıda anlatılan sorunlar bana hiç yabancı değil. Bilgisayar programcısıyım. Her akşam gözlerim o kadar ağrıyor ki, tek hayalim 24 saat boyunca gözlerimi kapalı tutmak.

Ahmet

Sipariş verdikten sonra çok hızlı elime geçti. Teslimat hizmeti iyi çalışıyor!

Yusuf

Çok teşekkürler! Kendim ve eşim için sipariş verdim.

tatlı sakız

Umarım ProVisine sayesinde üniversiteden mezun olduktan sonra görmem eski haline gelir! Tez araştırmam üzerinde çalışırken neredeyse kör oldum 🙁

Rıfat

Kontakt lens takıyorum ama çok kullanışsız. Doktorum kullanmaya devam edersem korneanın inceleşeceğini söyledi. Gözlük takmak daha da kötü bir seçenek. Sizce bu tabletler bana faydalı olabilir mi?

Kamuran

Bence bu tabletleri deneyin. Bir süre sona kontakt lensleri bırakmayı deneyin. Önce bir saat, sonra iki saat ve giderek artan sürede kontakt lens takmayın. Sonunda hiç takmazsınız.

Aydın

ProVisine kesinlikle tavsiye edilir. Son göz muayenesinde tablonun alt satırlarını bile kolayca okuyabildim.

ProVisine nerede satılır – göz doktorunun görüşü yazilar

Merhaba, benim adım Gözde.

Göz doktorluğu hem mesleğim hem de tutkum. Tüm meslek hayatımı göz hastalıklarını araştırmaya ve tedavi etmeye vakfettim.

Bugün gözlerimizin “gizli düşmanlarından”, yani büyük küçük tüm ekranlardan ve monitörlerden bahsetmek istiyorum. Cep telefonundan bilgisayara ve TV’ye ekranlar hayatımızın vazgeçilmez parçası oldular. Milli Sağlık Kurumunun 2015-2016 istatistiklerine bir bakalım. Rakamlar endişe vericidir: Türkiye nüfusunda görme bozukluğu olan kişilerin sayısı katlanarak artmaktadır.

DSÖ istatistiklerine göre, son yıllarda tüm gelişmiş ülkelerde görme bozukluğu yaşayan kişilerin sayısı önemli ölçüde artmıştır. Önlem alınmazsa, önümüzdeki on yılda Türkiye nüfusunun %70’inden fazlası görme bozukluğu yaşayacak.

Bunun nedeni, sürekli akilli telefon, tablet ve bilgisayar ekrani kullanmanin gözlerde yarattiği aşiri yorgunluk

İnsan gözünün odaklanmasını kontrol eden kasları vardır. Cep telefonu veya bilgisayar ekranına uzun süre odaklanırsanız, bu kaslar yorulur. Ancak görme kaybının ana nedeni aşırı kas aktivitesi değildir.

Görme bozukluğuna yol açan en önemli faktör aslında ışık radyasyonudur.

Radyasyon sadece güneşten değil, aynı zamanda ekranlar ve monitörler gibi yapay ışık kaynaklarından da gelir. Bu tür ışık kaynaklarına uzun süre maruz kalmak retinanın işlevlerinde bozulmaya yol açan tır. Endişe verici boyuttaki görme kaybı istatistiklerine neden olan diğer önemli unsurlar arasında, sürekli stres yaşamak ve çevre kirliliğine maruz kalmak yer alır.

Gözlerinizin yardima ihtiyaci var!

İstatistiklerin gösterdiği gibi, Türk nüfusunun görme yeteneği hızla bozuluyor. Bu konuda bir an önce bir şeyler yapılması gerekiyor! Kişisel gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki, hiç kimse doktorların göz egzersizi yapma, düzenli göz muayenesi yaptırma ve gözleri dinlendirme önerilerine uymuyor.

İnsanlar bu önerileri görmezden geliyorlar ve sonra bana başvuruyorlar. Benim de numaralı gözlük gözlük yazmam gerekiyor. Halbuki sorun ilk aşamalarda önlenebilir, ancak insanların çoğu sebeple yüzleşmek yerine sonuca katlanmayı tercih ediyor.

Çözüm avrupa’dan geliyor

Maalesef bu küresel boyutta bir sorun ve Türkiye’nin sınırlarını aşıyor. Neyse ki, bilgisayar başında 12 saatten fazla zaman geçirenlere yardımcı olmak için tasarlanmış Avrupa menşeli yenilikçi bir ürünü var.

Almanya’nın en modern laboratuvarlarından birinde geliştirilen, vitamin ve bitki bileşenleri içeren bu ürün şimdiden birçok hastada olumlu sonuçlar sağladı. Bu ürün piyasada ProVisine adıyla bulunuyor.

Bu tabletler, bazı vakalarda göz egzersizi yapmanın ve hatta göz ameliyatlarının mükemmel bir alternatifi haline geldi.

Göz hastaliklari tedavisinde büyük gelişme!

İlk kez ProVisine hakkında bilgi sahibi olmam, göz hastalıklarının yeni tedavi yöntemlerini öğrenmek için düzenli olarak katıldığım konferanslardan birinde gerçekleşti. ProVisine ürünü, Lutein içerir. Bu maddenin neden çok önemli olduğunu açıklamak istiyorum.

Lutein ve zeaksantin (Lutein’den türetilmiştir) gözün retinasında biriken baskın karotenoidlerdir. Gözün bu bölgesi, görme keskinliğinden sorumludur. Lutein ve zeaksantin, görünür ışık spektrumunun, göz için en zararlı olan mavi kısmını EMER.

Işık, retinanın hassas yapılarına nüfuz ettiğinde yıkıcı etkisi bu bileşenler tarafından nötralize edilir. Son araştırmalar, Lutein eksikliğinin kademeli olarak görme bozukluğuna yol açtığını kanıtlamıştır.

Lutein maddesinin ProVisine ürününün formülündeki temel bileşenlerden biri olduğunu öğrendiğimde, görme bozukluklarını giderdiğini ve hatta görme kaybına karşı koruduğunu anladım.

Türkiye’de onayli

ProVisine geçen yılki konferansta tanıtılıp piyasaya sürüldü. “Bizim ülkemize de gelecek mi acaba mı?” diye düşündüğümü hatırlıyorum. Çok şaşırdım ama sürpriz bir şekilde kısa süre içinde Türkiye pazarı için onaylandı ve hatta satışa çıktı! Tek sorun şu ki ProVisine eczanelerde satılmıyor. Neyse ki ürünün dağıtımını yapan şirketin Türkiye’deki resmi web sitesini buldum.

Benim doktor olduğumu biliyorsunuz. Ben de şimdi bu ürünün neden internette satıldığını anladım. Sorun, eczanelerin ürünün fiyatına daima belirli bir kâr marjı eklemesinden kaynaklanıyor. Ürün yurt dışında üretildiği için en az %50 kâr marjı olur diye tahmin ediyorum. Bu yüzden kendim için ProVisine siparişi verebileceğim resmi bir web sitesi olmasına çok sevindim. Ayrıca, bu resmi web sitesinin bağlantısını hastalarıma da verebiliyorum.

Türkiye’de hızla yayılan görme bozukluğu eğilimini durdurma imkanına sahibiz. Bu imkanı bize, aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak sipariş edebileceğiniz ProVisine sağlıyor.

ProVisine kullanıcı yorumları

lale

Sağlık sistemimiz gerçekten ilerliyor mu? Ateş düşürmek için hâlâ aktif karbon kullanılıyor.

melahat

Merhaba Gözde Hanım! Beni hatırladınız mı? Sizin hastalarınızdanım. Bana ProVisine kullanmamı önermiştiniz. 3 hafta kullandım ve gözlerimdeki keskin ağrı geçti. Çok teşekkür ederim.

peri̇han

Ben de randevu alabilir miyim? Bilgisayar başında o kadar çok vakit geçiriyorum ki gözlerim eskisi gibi değil

melahat

Bizzat denediğim için söyleyebilirim ki, ProVisine müthiş bir ürün! Siz de deneyin. Reçetesiz olarak bu internet sitesinde satılıyor

peri̇han

Öneriniz üzerine bu gıda takviyesini kullandım ve faydasını gördüm. Şimdi bizim işyerinde herkes kullanıyor

sedat görgülü

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler böyle bir şeyin varlığından haberim yoktu

i̇smai̇l yilmaze

Ben bir ay kullandım ve şimdi çok daha iyi hissediyorum!

faruk doğan

Eşim ve ben UI/UX tasarımcılarıyız. Gözlerimiz her geçen gün daha kötüye gidiyor. Biz de bu gıda takviyesinden satın aldık ve çok faydasını gördük. Bence değerli bir ürün.

süleyman canisağ

Şahsen ben de denemek isterim

güncel günlük

Merhaba,

Yorumunuz, en popüler 25 Güncel Günlük yorumu sıralamasına girdi. Sıralama hakkında daha fazla bilgiyi Yardım bölümünde bulabilirsiniz.

mustafa_p

İnanılır gibi değil! Ürünün satıldığı sitenin linkini paylaşır mısınız?

mahmut_a

Beş tane var: BURADA

meryem

Bunun benzeri olan yerli bir ürün var mı?

tarkan

Yerinizde olsam yerli ürünlerle riske girmezdim.

osman

Katılıyorum. Hiçbir zaman orijinal üründen şaşmayın. Ben şu anda ProVisine kullanıyorum ve faydasını gördüm.