14’üncü yüzyıla kadar yeşil kahve Etiyopya’da yetişen vahşi bir bitkiydi. Günümüzde Türkiye de dahil olmak üzere dünya çapında üne kavuştu. Bu, onun kilo verme konusundaki etkililiğini kanıtlayan bilim insanları sayesinde gerçekleşti. Pek çok insan fazla kilolardan kurtulmak istiyor fakat sıkı diyetler yapmak veya kimyasal içeren ilaçlar kullanmak herkese uymayabiliyor. Yeşil Kahve, uygun fiyatlı ve etkili bir çözüm olarak ortaya çıkıyor.

Doğru şekilde çekilmiş bir Yeşil Kahvede, normal kahveye oranla daha az kafein bulunuyor. Öte yandan yağları parçalamaya yardımcı olan klorojenik asit oranı çok yüksek.

Elbette Yeşil Kahve, fazla kilolara karşı sihirli değnek değildir. Ancak yeşil kahvenin kendisi ve yeşil kahve bazlı ürünler dikkate almaya değer. Bu yüzden, ilaç endüstrisinde, diyet ve diğer alanlarda yaygın olarak kullanılan bu küçük çekirdeklerin faydalarına daha yakından bakmanızı öneriyoruz. Yeşil kahveyle ilgili bir dizi sorunun cevabını almanıza yardımcı olacağız.

Yeşil kahve nerede kullanılır?

Tanen ve pürin alkaloitleri içeren Yeşil kahve, genel sağlığınızı iyileştirebiliyor, kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlayabiliyor ve entelektüel aktivite düzeylerini artırabiliyor. Bu özelliği sayesinde günlük beslenmenin bir parçası olarak yaygın bir şekilde kullanılıyor. İnsanlar bu tonik içeceği evde ve işyerinde içiyorlar.

Modern teknoloji, çekirdeklerden kahve yağı elde etmeye olanak sağlıyor. Bu madde, kozmetolojide de kullanılıyor. Cilt germe kremlerine, selülit karşıtı karışımlara, serum ve saç maskelerine ilave ediliyor. Yeşil kahve yağı, yanık merhemi gibi bazı ilaçlarda da bulunabiliyor.5368899

Yeşil kahvede, birçok biyolojik olarak aktif kilo verme takviyesinde kullanılan klorojenik asit özünden bol miktarda bulunuyor. Yeşil Kahve, kimyasal maddeler içeren ilaçlar kullanmaya gerek kalmadan kilo verdirebilen bir ürün olduğu için popülerlik kazanmıştır.

Yeşil Kahve kullanan kişiler neden kilo veriyor?

Her kahvede (en yaygın türler Arabica ve Robusta’nın yanı sıra daha az yaygın olanlar Liberica, Luwak, Excelsa ve diğerleri) bir düzine kimyasal bileşen bulunur. Çekirdekler kavrulduğunda birçok sağlıklı özellik kayboluyor. Ancak kavrulmayan yeşil kahve tüm değerli mikro-elementlerini koruyor ve bu durum ürüne önemli bir avantaj sağlıyor.

Kavrulmamış yeşil kahve çekirdekleri, yüksek miktarda benzersiz özelliklere sahip klorojenik asit ve monoester içeriyor.

Kafeik asit, 19’uncu yüzyılın sonunda keşfedildi. Bu asidin sadece yabanmersini, ayçekirdeği, karabuğday, yeşil çay yaprakları ve birkaç tane daha az sayıda bitkide ve bunların meyvelerinde bulunuyor olması oldukça dikkate değer.

Bu kimyasal bileşen vücuda nüfuz ettiğinde yağ yakımı sürecini tetikliyor. Asit sadece yağları parçalamakla kalmıyor aynı zamanda kan dolaşımı tarafından emilmelerini de kısıtlıyor ve karaciğerinizin kalan yağları işlemesine yardımcı oluyor.

Metabolizmayı hızlandırarak vücudunuzun daha yoğun ve düzgün çalışmasını sağlıyor.

Çok güçlü bir antioksidan olan klorojenik asit mide-bağırsak sistemindeki toksinleri temizleyerek iltihaplanmayı önlüyor ve kanser riskini azaltıyor.

Klorojenik asit kandaki şeker seviyesini dengelediği, idrar söktürdüğü ve damarlarınızı daha esnek yaptığı için yeşil kahve şeker ve kalp hastaları tarafından kullanılabiliyor.

Yine de bu asitten çok fazla miktarda almamalısınız. Günde 2-3 fincan içilen yeşil kahve sağlıklı dozdur.

Yeşil kahvenin içeriği nedir?

green coffee turkeyKilo verme ürünü olan Yeşil Kahve, yüksek biyolojik aktiviteye sahip onlarca kimyasal madde içerir. İçerdiği önemli maddelerden bazıları şöyledir:

 • Klorojenikasit (yağlarınparçalanmasını veyakılmasını kolaylaştırır);
 • Kafein (genel tonik işlevi görür ve enerji verir);
 • Tanen (ruh halinizi iyileştirir);
 • Levocarnitine (kan dolaşımını artırır, toksinleri emer ve protein biyosentezini hızlandırır);
 • Tropik garcin (kalori yakar, kandaki şeker seviyesini dengeler ve iştahı bastırır);
 • Batı Hint karaağacı (vücuda gıdalarla birlikte alınan yağları sarar);
 • Pektin (toksinleri temizler);
 • Buğday özü (metabolik süreçleri yoğunlaştırır);
 • Yosun özleri (sindirimi iyileştirir);
 • PP Vitamini (kanseri önleyici özelliğe sahiptir, kan dolaşımı ve protein devrini iyileştirir);
 • Ananastan çıkarılan bromelain (proteinleri parçalayarak amino asit haline getirir ve maya üretimini destekler);
 • Popüler guarana liana (lipit ve enerji alışverişinin dengesini korur ve sinir sistemini destekler);
 • Yeşil çay (toksinlerin ve fazla sıvının vücuttan atılmasını sağlar, kolesterol ve şeker seviyelerini düşürür);
 • Taurin (yağ metabolizmasından sorumludur);
 • Kromium (iştahı bastırır ve vücuttan kolesterolü atar);
 • Lupin özü (kan damarı duvarlarını güçlendirir, serbest radikalleri atar ve bağışıklığı güçlendirir);
 • Früktoligo-sakarit (sakarit seviyesini azaltır ve Ca ve Mg iyonlarını emer);
 • Askorbik asit demirin kandaki sindirilmini kolaylaştırır);
 • Acı portakal (kan dolaşımını dengeler);
 • Leptin (yağların parçalanmasını iyileştirir);
 • Ravent (radyonüklid ile savaşır ve zararlı maddeleri bertaraf eder).

Herhangi bir diyet gerekli midir?

Yeşil Kahve kullanımı, iştahı bastırılmasına ve meatbolizmanın hızlanmasına yol açıyor. Kalori alımı azaltılır azaltılmaz vücut kendi yağ depolarını harcamak zorunda kalır. Kişinin iç organları daha iyi çalıştığı için kişi açlık hissetmez ve bağışıklık sistemi güçlenir.

Kilo verme ve daha iyi hissetme hedefime ulaşmak için başka bir şey yapmam gerekir mi? Örneğin Yeşil Kahve içerken diyet de yapmam gerekir mi?

Kesin olan bir kural vardır, dengeli beslenmelisiniz. Çok fazla yemeyin. Uygun beslenme programı, günde 4-5 öğün, küçük porsiyonlar anlamına gelir.423566778

Egzersiz yapın. İyi hissetmek ve iyi bir fiziğe sahip olmak için spor ya da en azından egzersiz yapmalısınız. Spor salonunda veya evde 15-30 dakika çalışmak (egzersiz ekipmanı, mat veya ağırlık kullanarak), fazla glikoz ve yağların giderilmesine yardımcı olur.

Yeşil kahvenin düzenli tüketimi vücudunuzun baskıyla başa çıkmasını, dinç ve enerjik kalmasını sağlar. Yeşil Kahve, bu işi mükemmel bir şekilde yapar ve kilo vermenize yardımcı olur.

Deneyler ne söylüyor?

Yeşil kahve, gönüllülerin yer aldığı çok sayıda çalışmaya konu olmuş olan güçlü bir kilo verme aracıdır. 21’inci yüzyılın başından beri dünyanın birçok ülkesinde yüzlerce çalışma yürütüldü. Yeşil kahvede bulunan klorojenik asidin vücut yağlarını azaltmada etkililiği konusunda güçlü kanıtlar ortaya çıktı.

ABD, Hindistan ve Fransalı bilim insanları benzer sonuçlara ulaştı. İçeceğin uygun dozda düzenli tüketimi herhangi bir risk veya komplikasyon olmaksızın ayda 2-3 kilo verilmesini sağlıyor.

2012 yılında Hindistan’da dikkat çekici bir deney yapıldı. Buna her iki cinsiyetten ve farklı yaşlardan, 15-16 kilo fazlalığı olan insanlar katıldı. İçecek, bir buçuk aylık bir süre boyunca günde 1 litre (günde 3 farklı seferde) tüketildi ve her gönüllü 2-3 kilo verdi. Yapılan detaylı ölçümler, verilen kilonun kas kütlesinin değil yağların azalmasından kaynaklandığını ortaya koydu.

İçeceğin tüketimi, düzenli spor, beslenme programından tatlı, yağlı ve kızarmış et ve sebze gibi yiyecekleri çıkarma ile de desteklendiği takdirde bir ayda kilonuzun %15’ini vermek mümkün.

Yeşil Kahve kilo vermek için nasıl kullanılmalı?

Üretici, farklı yeşil kahve türleri satmaktadır. Bu, çekilmiş kahve veya kahve çekirdekleri olabilmekte. Çoğu kişi kavrulabildikleri için çekirdeği tercih ediyor. Ancak amacınız kilo vermekse kavrulmamış yeşil kahve içmekte fayda var.

Hem çekirdek hem de çekilmiş doğal Yeşil Kahve’de sadece en iyi kalite çekirdekler bulunur. Kaliteli yeşil kahve taneleri benzer boyutta, kirli yeşil veya sarımsı yeşil renkte çekirdeklere sahiptir. Çekirdeklerin üzerindeki lekeler veya farklı renge sahip olması çekirdeklerin yanlış saklandığı, kötü kurutulduğu veya küf içerdiği anlamına gelir.

Hazır Yeşil Kahve (dondurarak kurutulmuş, öğütülmüş veya kahve tozu), bilinen aromasını korur. Normal kahveye benzer şekilde sadece sıcak su eklemek yeterli olur.4235665

Kavrulmamış çekirdeklere sahip doğru şekilde öğütülmüş bir kilo verdiren Yeşil Kahve içeceği bitki çayına benzer. Zengin ve keskin bir tadı olan normal kahveyle neredeyse hiçbir ortak noktası yoktur. İçeceği hazırlamak için bir çay kaşığı çekirdeği 200 gram kaynamış suya eklemeniz yeterli.

Yeşil Kahve (5-10 gram) tek dozda alınabileceği gibi 2-3 doza da bölünebilir. Yemek borusu veya midede bulantı, baş dönmesi gibi rahatsızlıklara yol açmamak açısından aç karnına içilmemelidir.

Kilo verdiren Yeşil Kahve ve içeriğindeki biyolojik olarak aktif maddeler yaşlılar, çocuklar, hamile ve emziren kadınlara önerilmez. Bazı hastalıklara sahipseniz (merkezi sinir sistemi hastalıkları, damar tıkanıklığı, kahveye kişisel entolerans vb.) doktorunuza danışın. Ancak genellikle Yeşil Kahve, tüm vücudunuzu sağlığa kavuşturmak ve özellikle kilo vermek konusundaki beklentileri karşılıyor.

Bu sağlıklı kilo verme içeceği çok popüler olduğundan onun güvenilirliği ve kullanım kolaylığı ile ilgili müşteri geri bildirimleri birçok farklı ülkeden gelmekte. Yeşil Kahve, dünyanın hemen her yerinden sipariş verilebilmektedir. Yakın zamanda Türkiye’de de çok popüler oldu. Yeşil Kahve, sağlığına ve fiziğine özen gösteren kişilere öneriliyor.

Yeşil Kahve sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Bu ürünün kalitesi olağanüstü ve fiyatı uygun ve erişilebilir düzeyde. Bu, tartışmasız bir gerçek.

Yeşil Kahvenin sunduğu yeni ufukları keşfetme fırsatını kaçırmayın!