Elektrik faturaları sürekli artıyor ve bu aile bütçesini fazlasıyla etkiliyor. İstisnasız herkes, enerji tüketimini kontrol ederek faturalarından nasıl tasarruf edeceğini bilmek istiyor. Tam da bu amaç için özel bir cihaz geliştirildi. EcoEnergy adındaki bu cihaz, elektrik faturalarınızı yarı yarıya azaltmanıza imkan tanıyor. Her ev bu cihazın faydasını görecek.

Cihaz nasıl çalışıyor?

Cihaz, elektrikli aletler kullanılırken elektrik akımı tüketimini düşürmeye yardımcı oluyor. Sayaç daha yavaş dönüyor ve bu da aylık faturalarınızın önemli ölçüde azalmasını sağlıyor. Farklı ev aletleri ile test edildikten sonra, cihazın %30 ila %50 oranlarında tasarruf sağlamaya yardımcı olabileceği belirlendi:

5445

  • Kahve makineleri tarafından tüketilen enerjiden %35’e kadar.
  • Buzdolapları, dondurucular ve ısıtıcılar tarafından tüketilen enerjiden %40’a kadar.
  • Mikrodalga fırınlar, elektrikli fırınlar ve ütüler tarafından tüketilen enerjiden %45’e kadar.
  • Bilgisayar ekipmanı, çamaşır makineleri ve saç kurutma makineleri tarafından tüketilen enerjiden %50’ye kadar.

Bu özel cihazın avantajı ne?

Cihazı kurmak ve aktif hale getirmek oldukça kolay; ayrıca, kullanmaya başlar başlamaz birçok fayda elde ediyorsunuz.

  1. Ödediğiniz ücret 2 ayda kendini tamamen amorti ediyor.
  2. Kabloların yağdığı elektromanyetik radyasyon en aza indirgeniyor.
  3. Ev aletlerinin kullanım ömrü uzuyor.
  4. Enerjiden önemli ölçüde tasarruf ediliyor.
  5. Elektrik enerjisinin hedefe yönelik ve doğru kullanımı sağlanıyor.

Cihaz, yeşil bir diyot ile üreticinin ismini taşıyan küçük, beyaz bir kutuya benziyor. Birçok kişi cihazı kolay kullanımından dolayı tercih ediyor. Tek yapmanız gereken cihazı bir prize takmak; bu şekilde yalnızca önemli miktarda enerji tasarrufu sağlamakla kalmayacaksınız, aynı zamanda ev aletlerinizin ömrü de uzayacak.

ecoenergy turkeyEcoEnergy cihazını bu derece popüler kılan ne?

Enerji tasarrufuna yönelik bu cihaz Avrupa’da uzun zamandır biliniyor. İstatistiklere göre, ortalama bir Avrupalı hanede en az iki cihaz bulunuyor. Tasarruf miktarı her bir hane tarafından tüketilen enerji miktarına bağlı olup, yılda 6.000 dolara kadar çıkabiliyor. Enerji tasarruf cihazı fiyatını hızla amorti ediyor. Bu da tüm dünyada popülaritesini artırıyor. Cihaz artık ülkemizde de mevcut.

Enerji tasarruf cihazı ile ilgili ne bilmelisiniz?

Kullanımı kolay; tek yapmanız gereken, cihazı evinizdeki herhangi bir prize takmak. Bunun sonucunda boşa enerji kullanımı ortadan kalkıyor ve tüketilen enerji miktarı en aza indirgeniyor. Cihazın çalışma prensibi enerji akım direnci ve dinamik emilimine dayanıyor. Bu model, 2014 yılından bu yana birçok ülkede yaygın olarak kullanılmıştır.

Cihazı satın aldığınızda elektrik masraflarınız önemli ölçüde azalacak ve bu sayede tasarruf ettiğiniz parayı başka amaçlarla harcayabileceksiniz.

4554

Cihazın fiyatı şu an için 100 USD; ancak tanıtım stoku sınırlı. Tayland’da üretilen EcoEnergy, enerji maliyetlerinizi en uygun hale getirmenin en iyi yolu.