Tıp uzmanları sigarayı sonsuza dek bırakmak isteyenler için bir dizi ürün geliştirdi. Dumansız kiti, tıbbi bitkilerden yapılmış macun, bitki çayı, diş tozu ve yağ spreyi içeriyor. Tüm ürünlerin birbiriyle uyumlu olması, tütün bağımlılığıyla savaşın etkisini artırıyor.

Klinik çalışmalarda 10 yıldır sigara kullanan ve bu testten önce bu alışkanlığı bırakamamış olan 1.000 gönüllü yer aldı. Dumansız’ın etkililiği deneylerle ortaya koyularak, sağlık üzerindeki olumlu etkisi kanıtlandı.

Deney sonuçları gösterdi ki:

  1. Kişilerin %87’sindekardiyovaskülersistemin çalışmasındaiyileşmeoldu, kanbasıncı normaledöndü, baş ağrıları, güçsüzlükvegerginlikortadankalktı;
  2. Kişilerin %93’ününakciğervebronşları tar, kronikbronşitvealerjidenarındı veastım, nefesdarlığı vehırıltı yokoldu;
  3. Kişilerin %99’ununenerjiseviyesi, güç vedayanıklılığı arttı.

776

Tütün bağımlılığı olan insanlar Dumansız ile sigarayı, kesilme sendromu yaşamadan bırakıyor. Gönüllülerin çoğunun nikotin bağımlılığından kolayca kurtulmuş olması, Dumansızın içeriğinde bulunan biyolojik olarak aktif olan maddelerin etkinliğini doğruluyor.

Nikotinin zararlı olduğu herkes tarafından biliniyor. Ama çok az sayıda insan sigarayı kendi başlarına bırakabiliyor. Nikotin, dünyada yüz binlerce kişinin canına mal oluyor. Türkiye de bir istisna değil. Ülkemizde birçok erkek, kadın, hatta genç ergenler bile sigara bağımlısı. Dumansız, herkesin sipariş verebileceği uygun fiyatıyla da sigarayı bırakmaya yardımcı oluyor.

Dumansız kitin özellikleri

  1. Nikotinbağımlılığı vesigaraiçmeisteğiazalıyor;
  2. Vücuttaki toksin ve tar temizleniyor;
  3. Sinir sistemi ve kalp-damar sistemi normal çalışmaya başlıyor;
  4. Dişler beyazlıyor;
  5. Genel sağlık iyileşiyor;
  6. Depresif ruh halleri yok oluyor.

Sigara kullanımı kalıcı bağımlılık yaratır, bu da bırakmayı zorlaştırır. Bu nedenle uzmanlar, insanların bu alışkanlıkla savaşmasına mümkün olduğunca çok yardım eden bitki ve otlardan oluşan böyle bir kombinasyon oluşturdu. Dumansız’ı kullanıp sigarayı rahatlıkla bırakanlar, deneyimlerini yaptıkları yorumlarla paylaştılar.

dumansiz turkeyDumansız’ın kullanımı

Çay günde 1-2 defa, öğün aralarında kullanılmalı.

Bitkisel diş macunu – günde 2 kez, 1 çay kaşığı.

Ağız spreyi – günde 2-3 kez.

Diş tozu – akşam diş temizliği.

Kitin içindeki bileşenler, sigara içme isteğini ortadan kaldırıyor ve beden ve zihin sağlığı üzerinde olumlu etkiler yaratıyor. Örneğin çayın içinde bulunan meyankökü, bağımlılığı azaltmaya yardımcı olduğundan Amerika’da sigara karşıtı amaçlı olarak yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu bitkinin faydalı özellikleri, sigaranın kesilmesinden sonra oluşan stresten kurtulmak için kullanılıyor. Meyankökü, kandaki adrenalin salınımını engelleyerek kötü alışkanlıklara direnmeyi sağlıyor ve yan etkilere karşı yardımcı oluyor. Taşikardi sorununda yardımcı oluyor, yüksek kan basıncını önlüyor, endişe ve gerginlik belirtilerini ortadan kaldırıyor. Dumansız’ın içerdiği diğer bileşenler de aynı yüksek seviye aktiviteye sahipler. Ayrıca sprey, nefesi tazeliyor ve diş tozu sadece dişleri temizlemekle kalmıyor beyazlatıyor ve sigaranın yol açtığı plakları yok ediyor. Yorumlara göre diş eti sorunları ve dişeti kanaması da tozun uygulanmasından sonra yok oluyor.

Bu ürünlerin kullanımı sırasında herhangi bir yan etki gözlemlenmemiştir.

655

Dumansız, hâlihazırda popülaritesini kanıtlamış bir ürün olmakla birlikte unutulmamalıdır ki asıl önemli olan, sizin bu bağımlılıktan kurtulmak ve sağlığınızı geri kazanmak konusundaki kendi kişisel istekliliğiniz ve kararlılığınızdır.