Ayakta görülen bünyon (halluks valgus veya bursit) sorunu, ayak başparmağının deviasyonuyla karakterize bir biçim bozukluğudur. Ortopedik tutucu Correct Pro (Tayland) operasyonu gereksiz kılabilir ve eklemdeki değişim sürecini durdurabilir.  Düzeltici, ayağın dış tarafından başparmağa ve başparmak ile ikinci parmağın arasına takılan silikon bir kalıptır.

Correct Pro, özel online mağazalardan satın alınabilir.

Correct Pro’nun Nitelikleri

Ortopedik tutucu Correct Pro aşağıdaki niteliklere sahiptir:

  • Yumuşak malzemeden yapılmıştır ve hareketlerinizi kısıtlamaksızın ayak başparmağınızı güvenli bir şekilde tutar;
  • Correct Pro etkilenen eklem üzerinde etkisini gösterir ve yalnızca kötü görünen bünyon sorununu çözmekle kalmaz, aynı zamanda deformiteyi de ortadan kaldırır;
  • Tutucu yüksek kaliteli materyallerden yapılmış olup, alerjiye neden olmaz;
  • Görüntüsü güzeldir. Açık ayakkabı giyseniz dahi, ayağınızın görüntüsünden utanmazsınız;
  • Ürün, ayağın yangılı kısmını nasır ve pişiğe karşı güvenle korur;
  • Correct Pro ağır işe uygun ve güvenli bir materyalde yapılmıştır. Ürünün yırtılması veya kopması adeta imkansızdır.

964

Tüm bu özellikler sayesinde, Correct Pro bursit tedavisinde maksimum etkiye sahiptir. Tutucunun kullanımı, deformitenin henüz belirgin olmadığı başlangıç evresinde özellikle etkilidir.

Correct Pro’nun Özellikleri

Correct Pro’nun ana özelliği, hastalığın ilerlemesine neden olan temel nedenleri basit bir şekilde ortadan kaldırması ve ayak başparmağının konumunu optimal düzeye gelinceye kadar nazik bir şekilde düzeltmesidir. Eklemin tutulması, başparmağın rahat bir pozisyonda konumlandırılmasını mümkün kılarak, hastalığın ilerlemesini önler. Ağrıyı azaltır ve yürüme konforunu artırır. Correct Pro, hangi evrede olduğu fark etmeksizin, halluks valgus rahatsızlığı yaşayan herkese yardımcı tedavi olarak önerilmektedir.

Correct Pro’nun Etkisicorrect-pro turkey

Correct Pro, yumuşak dokular ile ayaklarınızdaki bağları gererek, bunlar üzerinde kademeli bir etki yaratır. Ayak başparmağının daha kıvrak olmasını sağlar; eklem daha esnek, bağlar ise daha kıvrak olur.

Bu ortopedik ürünün etkisi, ayağın deforme olan kısmına giden kan akışını artırarak enflamasyonu azaltır. Tutucu, etkilenen eklemdeki baskıyı azaltır ve ayağın ön kısmına doğru eşit bir şekilde dağıtır. Correct Pro düzenli olarak kullanıldığında, etkilenen eklem doğru pozisyonunu geri kazanır ve deformasyon süreci durur.

Correct Pro’nun Uygulanışı

Correct Pro’yu ayak başparmağına takıp, damarlara baskı yapmaksızın parmağa sıkı bir şekilde oturmasını sağlamak yeterlidir. Correct Pro’nun takılması hiçbir rahatsızlık veya ağrıya neden olmamalıdır. Müşteri geri bildirimlerine göre, Correct Pro ilk kullanıldığında ayak parmaklarınızda sıkılma hissi yaratabilir. Bu his, ürünün takılmasının ardından yaklaşık 5-10 dakika içinde kaybolur.

Tutucu gerek gündüzleri, gerekse geceleri kullanılabilir. Bursit tedavisi için Correct Pro’nun günde yaklaşık 8-10 saat kullanılması gerekmektedir.

Correct Pro’nun Etkisi

Correct Pro’nun sağladığı etkiler şunlardır:

  • Yürüme sırasında oluşan kötü his ve yorgunluğu giderir, ağrıyı azaltır;
  • Eklemi tedavi eder ve hastalığı ortadan kaldırır;
  • Bünyonun küçülmesini sağlar;
  • Herhangi bir ayakkabı ile rahatsızlığa neden olmaz.

920

Müşteri geri bildirimlerine göre ağrıdaki azalma Correct Pro kullanımının 6-7’nci günlerinde hissediliyor. Ürünün doğru kullanılması durumunda deformitedeki azalma, tutucunun bir aylık kullanımının ardından görülebilir.